PIERWSZE KROKI W MIKROPIGMENTACJI


Makijaż permanentny przechodzi obecnie swój rozkwit. Biorąc pod uwagę, że mikropigmentacja upiększająca istnieje w branży kosmetycznej około trzydziestu lat, a jego geneza sięga czasów sprzed ponad dwóch tysięcy lat, teraz tatuaż kosmetyczny przechodzi apogeum popularności.

Jakość usługi makijażu permanentnego zdecydowanie wzrosła na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Stało się to przede wszystkim z powodu ogromnego nacisku na estetyczny i nienaganny wygląd. Kolejnym powodem jest rozwój przemysłu kosmetycznego. Producenci asortymentu do mikropigmentacji prześcigają się w coraz to lepszych jakościowo urządzeniach, pigmentach oraz innych produktach, przez co w konsekwencji wzrastają bezpieczeństwo i jakość usług. Firmy szkoleniowe oferują wysoki poziom edukacji, szereg warsztatów z najnowszych technik. Organizowane są seminaria z profesjonalistami docenianymi na całym świecie, motywując do rozwoju, rekomendując marki na najwyższym poziomie.


JAK ZACZĄĆ PRZYGODĘ Z MAKIJAŻEM PERMANENTNYM?

Pierwszym krokiem jest ocena własnych predyspozycji. Niezmiernie istotne jest to, by mieć świadomość, że mikropigmentacja to zabieg, który wymaga ogromnej odpowiedzialności. Makijaż trwały należy do usług luksusowych, a aspekt finansowy nie powinien być przeważającym argumentem w tej kwestii. Niestety brak odpowiedniej wiedzy o budowie skóry czy umiejętności związanych z wizażem i kosmetyką upiększającą niejednokrotnie kończą się dramatycznie. Efekty oszpecenia są bardzo trudne do usunięcia czy naprawy. Przed rozpoczęciem edukacji w tym kierunku należy zdać sobie sprawę, że jest to zabieg, który ma poprawić komuś komfort życia, a linergista to artysta z misją tworzenia i pomocy w uwydatnianiu piękna.


JAK WYBIERAĆ SZKOLENIA Z MIKROPIGMENTACJI?

Dobra edukacja to klucz do sukcesu. Obecnie kursów, szkół i warsztatów jest tak dużo, że podjęcie decyzji nie jest łatwe. Jednak najlepszym wyborem będzie miejsce, które cieszy się dobrą opinią.

  • Dobry trener to podstawa. Warto przed szkoleniem zasięgnąć informacji, kto jest instruktorem prowadzącym. Szkoleniowiec powinien mieć doświadczenie, portofolio swoich prac, które jest ogólnodostępne. Ponadto po szkoleniu powinna być możliwość kontaktu z trenerem, w celu konsultacji i ewentualnej pomocy przy pierwszych samodzielnych pracach.
  • Cena zdecydowanie jest dużym wyznacznikiem jakości szkolenia. Edukacja na wysokim poziomie jest kosztowna, jednak chcąc zaoszczędzić na początku, możemy później liczyć się z brakiem odpowiedniego przygotowania.
  • Program. Kurs powinien mieć określony i konkretny program, odpowiednią ilość godzin, zawierać cześć teoretyczną i praktyczną na modelach, polegającą na czynnej pracy, a nie samej obserwacji. Zdecydowanie najlepsze są szkolenia indywidualne, ewentualnie w niewielkich grupach, gdzie instruktor kontroluje wszystkich nieustannie na każdym etapie nauki.

Istotnym faktem jest to, że edukacja nie kończy się na jednym kursie. Jest to dziedzina rozwijająca się tak prężnie, że należy się nieustannie doszkalać poprzez uczestnictwo w warsztatach, seminariach czy uczestnictwie w targach bądź innych wydarzeniach związanych z dziedziną PMU.


Oryginał do wglądu poniżej.

Źródło: 4 / 2015 / vol. 4 | Kosmetologia Estetyczna | www.kosmetologiaestetyczna.com